Strefa inspiracji

Ogrodzenie ZALU

Ogrodzenie ZALU

Kolejna realizacja w systemie AluQuick – tym razem kompletne uzbrojenie ogrodzenia. Inwestor we własnym zakresie wykonał roboty budowlane tj. fundamenty oraz prace murarskie. Ogrodzenie zaprojektowano i wykonano z bloczków Royal Slim marki Kostbet. Z naszej stron zaproponowaliśmy nowoczesne panele aluminiowe AluQuick w układzie poziomym, które idealnie korespondują z futurystycznym wyglądem Royal Slim. Przygotowaliśmy wizualizację i po akceptacji Inwestora do wykonania mieliśmy: bramę skrzydłową, furtkę oraz przęsła.

Na etapie projektowania ogrodzenia uzgodniliśmy, iż w miejscach docelowych słupków wykonawca zatopi w fundamencie rury o średnicy 50mm – ZALU-ACE-SMIGLO-FI50x750. Takie rozwiązanie pozwala na szybki i solidny montaż słupków ogrodzeniowych. Dodatkowo montaż ten jest bardzo estetyczny. Dokonaliśmy stosownych pomiarów i przystąpiliśmy do działania :).

Przęsła, furtka oraz brama skrzydłowa wykonane zostały w systemie AluQuick z profili aluminiowych malowanych proszkowo w kolorze RAL7016. Słupki pośrednie wykonaliśmy z profili SK100 wraz z maskownicami rowków W30 od przodu oraz tyłu. Słupki skrajne to profile SM40x40, które przylegają bezpośrednio do muru co eliminuje pionowe przestrzenie pomiędzy murowanym słupkiem a przęsłem. Wypełnienie przęseł, furtki oraz bramy stanowią profile D150x20-01 oraz profile D80x11-01. Dystanse pomiędzy poszczególnymi profilami wynoszą 40mm i wykonane zostały z profila W30. Elementy zabezpieczające słupki od góry to odpowiednio ZALU-ACE-ROOF-100x100x4-ALU dla słupków pośrednich oraz ZALU-ACE-ROOF-40x40x4-ALU dla słupków skrajnych. Na życzenie Pani Inwestor na słupkach pośrednich dodatkowo zastosowaliśmy daszki z tworzywa sztucznego ZALU-ACE-NSK100. Brama i furtka przyjechały kompletne i zamontowane przy pomocy zawiasów ze stali nierdzewnej ZALU-ACE-ZAW-WAL-PŁY-M16-A2.
Jeżeli jesteś zainteresowany podobnym ogrodzeniem – skontaktuj się z nami – pomożemy 🙂